Göz Kliniği ekibimiz göz hasltalıklarının birçok farklı üst ihtisas alanında hizmet vermektedir, örneğin:

Retina gözün ışığa duyarlı zarsı sinir tabakasıdır. Retinanın etkilendiği birçok önemli hastalık vardır. Ani olarak başlayan ve devam eden ışık çakmaları görmede azalma, görme kaybı, cisimleri kırık görme, cisimleri olduğundan büyük veya küçük görme, göz önünde sinek uçuşmaları gibi bazı temel belirtiler retinada sorun varlığını gösterir.

Göz içi basıncının artması sonucu görme sinirine hasar oluşarturarak görme alanı kaybına neden olan bir hastalıktır. Farkına varılmaz ve tedavi edilmezse kalıcı olarak körlüğe kadar gidebilir. Tanıda göz tansiyonu, kornea kalınlığı, görme siniri liflerinin kalınlığının ölçülmesi ve görme alanı muayenesi son derece önemlidir. Tedaviye başlarken göz tansiyonunun durumu, ne kadar hasar vermiş olduğu gibi çok çeşitli faktörler değerlendirilir.

Gözün saydam tabakası olan kornea gözün renkli tabakasının önünde yer alır ve gözün en önemli merceğidir. Kornea hastalıklarında oluşan görme kaybı kalıcı olabilir. Kornea hastalıkları ilaç tedavisi yanında bazen lazer kullanılarak, bazen de kornea nakli ile tedavi olmaktadır.Kornea nakli, kornea dokusunun tümüyle veya bir kısmının değiştirilmesi operasyonudur. Eskiden tümüyle değişim söz konusuyken yeni teknikler sayesinde sadece hastalığın etkilediği bölümün değiştirilmesi söz konusudur.

Manisa Göz merkezi, en önemli duyu organımız gözlerimizle ilgili, görüşümüzü engelleyecek ya da farklı sorunlara yol açacak göz hasarlarını en yeni teknoloji ve yaklaşımlarla tedavi etmektedir. Manisa Göz merkezi, dünya standartlarında teknik donanım ve uzman ekiple katarakt ameliyatlarından refraktif cerrahiye, keratokonus hastalığından göz çevresi estetiğine kadar birçok alanda multidisipliner hizmet vermektedir.