Yüksek Miyopide Fakik Göz içi Lens Tedavisi

Visian ICL nedir?

Visian ICL, diğer görme düzeltici yöntemlerin hepsinden daha keskin ve daha net High Definition görmenizi sağlar. ICL ile korneanın şekli değişmediğinden yüksek çözünürlüklü mükemmel sonuç verir. Kornea dokusu eksiltilmediğinden Visian ICL den tamamen geri dönüş mümkündür.

icl-fakik-lens

Nasıl uygulanır, beklentiniz ne olmalıdır.

ICL küçük bir kornea kesisinden yavaşça göze yerleştirilir. Lens mükkkemel esnekliği sayesinde çok daha küçük bir cerrahi kesi kesiden katalanarak göz içerisine yerleştirilebilir ve daha hızlı iyileşmeye izin verir. Göz içerisinde yavaşça açılan ICL İris arkasına ve doğal göz merceğinin önüne konumlandırılır. Göz yerleştirildikten sonra hasta ICL’i hissetmez….

Uygulama hayatımı tamamen değiştirdi. Bu şimdiye kadar yaptığım en iyi sağlık yatırımı oldu

—Mehmet Solmaz (ICL)

ICL avantajları
  • Erken iyleşme: Uygulama her bir göz için 15 dakikadan kısa sürer. Hastalar hissedebildiği rahatsızlık belli belirsizdir ve uygulamadan hemen sonra görebilirler. Uygulamadan sonra hastaların kontakt lens benzeri bir bakım ihtiyaçları yoktur.
  • Kalıcı olmak üzere tasarlanmıştır: Visian ICL uyglandığı yerde bırakılmak üzere imal edilmiştir ancak gerek olursa çıkarılabilir.
  • UV Koruma: Geliştirilmiş ICL lens materyali zararlı UV ışınlarının göze girmesini engelleyen UV blokajına sahiptir.
  • Güvenilirlik ve Etkinlik: FDA tarafında yapılan çalışmalar Visian ICL in diğer lazer cerrahilerinde karşılaşılabilen görsel distorsiyon, kamaşma ve halo oluşumu gibi sorunlarda belirgin avantajları olduğunu göstermiştir. Üç yıl süren klinik bir çalışmada, hastaların %99’u sonuçtan menün veya çok memnun olduklarını bildirmişlerdir. Ve hastaların %98’i 20/40’dan daha iyi görebildiklerini bildirmişlerdir.
  • ICL ve yaşlanma: Yaşımız ilerledikçe katarakt gelişim riski artar. ICL in bir avantajı ilerde olabilecek bir katarakt ameliyatınızı etkilememesidir.

 

One Comment

Comments are closed.