LASIK, Göz Lazer tedavisi

LASIK Lazer cerrahisi nedir?

LASIK en çok uygulanan ve iyi bilinen görme düzeltici işlemdir. LASIK cerrahisinde hekim ışığın tekrar retinanıza odaklanması için korneanıza yeniden şekil verir. Cerrah korneanıza ince bir flep oluşturduktan sonra lazeri flep altına uygular.

 

Uygulama ve ne beklemelisiniz.

Göz topikal damla anestezisi ile uyuşturulur. Cerrah korneanınızın yüzeyinde ince bir flep oluşturur ve lazeri kullanarak korneanıza yeniden şekil verir. Oluşturulan flep daha sonra tekrar yerine kapatılarak iyleşme sağlanır. LASIK sadece 10 ila 15 dakika sürer. Hastaların çoğu LASIK uygulamasından sonra görmede büyük ölçüde düzelme ile birlikte ertesi günü hafif veya hiç konfor sorunu olmadığını bildirirler.

İnanılmazdı! Daha önce göremediklerimi net olarak görebiliyorum. Beklentilerimin çok üzerinde.

—Hale Deniz (LASIK)

https://www.youtube.com/watch?v=YFhtYtkwPBs

Gözlerinize özel tedavi uygulamak için gelişmiş teknoloji

Görme düzeltmenizi size özel yapmak için geliştirilmiş teknoloji, çığır açan Wavefront teknolojisi sadece ne kadar gördüğünüzü değil ne kadar iyi görebildiğinizide düzeltme potansiyeline sahiptir. Kişiye özel LASIK ile gözlerinizin ışığa odaklanması 3D harita ile ortaya çıkarılır düzensizlikler tesbit edilir. Haritadan elde edilen verilerden yararlanılarak tedaviniz kornea yüzeyindeki düzensizlikleri tedavi edecek şekilde uygulanır. Klasik LASIK uygulamaları bu düzensizlikleri tedavi edemez.

One Comment

Comments are closed.