PRESBYOND – Presbiyopi lazer tedavisi

Yakın gözlüklerine lazer çözümü

PRESBYOND : Presbiyopi (yaşa bağlı yakını görememe) sorunu olan kişiler için yakın gözlük ihtiyacını azaltmak üzere geliştirilmiştir.

PRESBYOND, yakın veya progressif gözlük kullanan hastalara yönelik yeni bir lazer göz cerrahisidir. Carl Zeiss tarafından geliştirilen PRESBYOND, yakın gözlüklerine olan ihtiyacınızı azaltmak için devrim niteliğinde bir fırsattır.

PRESBYOND Laser Blended Vision, presbiyopik hastalar için benzersiz bir seçenekdir.

Carl Zeiss’den PRESBYOND Lazer belended Vizyon, aynı zamanda presbiyopi olarak da bilinen, yaşla ilişkili yakın görme güçlüğü olan hastaların tedavisi için geliştirilmiş bir tedavi yöntemdir.

Neden PRESBYOND?

Hastalarımızı uzak ve yakın gözlüklerinden kurtarmak için tasarlanmış özel bir tedavi yöntemidir. Yıllardan beri uygulanmakta olan lazer cerrahisi LASIK temelinde geliştirilmiştir. Artırılmış odak derinliği hastalarımıza konforlu yakın orta ve uzak görüş sağlayan özel bir seçenekdir.

Geleneksel monovision – yakın ve uzak net görüş, orta mesafede bulanıklaşma

Nasıl uygulanır?

Uzak ve yakın görmeyi restore etmek için uygulanan geleneksel monovizyon tedaviler (kontakt lens veya konvansiyonel LASIK), bir gözün “okuma gözü” diğer gözün “uzak görüş gözü” olarak kullanılmasını hedeflerken ara mesafede görüntünün bulanıklaşmasına neden olur. PRESBYOND Laser Blended Vision, ise herbir gözde lazer tedavisini özelleştirerek net görülen aralığı genişletir. lazer işleminin özelleştirilmesi sonucunda uzak ile yakın arasındaki ara mesafe “bulanık bölge” den, rahat görülen “karışım bölgesi” haline gelir.

Presbyond © - tüm mesafelerde net görüş (yakın, orta, uzak mesafe)
Presbyond © – tüm mesafelerde net görüş (yakın, orta, uzak mesafe)

Ben uygun bir aday mıyım?

45 yaş ve üzerindeyseniz, daha çok okumak için gözlük kullanma ihtiyacı duyuyorsanız veya düşük numaralı bir uzak gözlüğünüz varsa uygun bir aday olabilirsiniz.

PRESBYOND’ tedavisini nerede olabilirim?

Manisa da PRESBYOND, sadece Manisa BatıGöz de mevcuttur.