Lazer göz ameliyatı için uygunmuyum?

Her birey farklıdır

Lazer göz ameliyatı  , miyop  (uzağı net görememe),  hipermetrop  (yakını iyi görememe) veya  astigmat  (bulanık görme) gibi görme sorunlarınız varsa  sizin için mükemmel bir seçenek olabilir.

Bununla birlikte, her birey farklıdır, bu nedenle önceden derinlemesine bir değerlendirme yapılması gereklidir. Manisa BatıGöz’de hastalarımız deneyimli göz hekimimiz tarafından kapsamlı bir şekilde muayene edilir. Lazer göz ameliyatı için uygunluğunuzu ve hangi  lazer göz tedavisinin  sizin için en iyi olduğu belirlenir.

Aşağıdakilerden herhangi biri sizin durumunuzu kapsıyorsa, lazer göz ameliyatı sizin için uygun olmayabilir:

  • 18 yaşın altındaysanız
  • Glokoma -göz tansiyonunuz varsa
  • Gözlük değerleriniz son bir yılda önemli ölçüde değişmiş ise
  • Ciddi kuru göz probleminiz varsa
  • Şeker hastalığınız varsa
  • Romatoid artrit gibi bir tıbbi durumunuz varsa
  • Hamile veya emziriyorsanız
  • Gözlük numaralarınız çok ileri ise – örneğin -10.00 veya +5.00 üzerinde gözlük reçeteli hastalar uygun olmayabilir, bu durumda alternatif tedavi yöntemleri önerilebilir.

 

LASiK göz çizdirmek için uygun bir adaymısınız
LASiK göz çizdirmek için uygun bir adaymısınız

Yukarıdakilerden herhangi biri sizin için geçerliyse, moraliniz bozulmasın. Belirtildiği gibi, her vaka farklıdır ve göz hekiminiz, lazer göz ameliyatının sizin için doğru bir seçenek olup olmadığı konusunda nihai karar verebilecektir. Örneğin, kuru gözleriniz varsa, durumunuzun ciddiyeti, lazer göz ameliyatının size uygulanıp uygulanamayacağını  belirleyecektir. Emziren kadınlar için genellikle emzirmeyi bıraktıktan üç ay sonra tedaviye izin verilir. Diyabet veya glokomu olan çoğu insan, komplikasyon olasılığı yüksek olması nedeniyle, tedaviye uygun değildir. Bununla birlikte, durumunuzu daha ayrıntılı olarak tartışmak ve danışma için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Lazer göz ameliyatının sizin için uygun olup olmadığını danışın

Gözlerinizin lazer için uygun olup olmadığı yapılacak kapsamlı muayene ile belirlenecektir. Lazer prosedürüne uygun olmadığınızı belirlersek, fakik lens ameliyatı gibi başka alternatif seçeneklerimiz vardır. Sağlıklı gözleri olan insanların% 99’u için görme düzeltici lazer çözümü mevcuttur, bu nedenle size uygun bir seçenek olma ihtimali yüksektir. Göz hekiminiz en iyi çözüm yöntemi hakkında size bilgi verecektir.

Yıllarca gözlük veya kontakt lens kullandıysanız, lazer göz ameliyatı yaptırmayı düşünmeniz zor olabilir, bu yüzden lazerin sizin için doğru bir seçenek olup olmadığına karar vermenize yardımcı olması için  lazer göz cerrahisinin ne olduğuna ve potansiyel riskler linklerimizi inceleyebilirsiniz  . Lazer göz ameliyatı incelemelerimizi okuyarak,   önceki müşterilerimizin lazer göz cerrahisinden edindikleri muhteşem sonuçlar hakkında bilgi edinebilirsiniz.
Lazer göz ameliyatı için uygunluğunuzu daha ayrıntılı olarak tartışmak isterseniz, lütfen hasta danışmanlarımızı 0505 504 9007 numaralı telefondan arayın. Size tavsiyede bulunmak ve olabilecek tüm soruları cevaplamaktan çok mutluluk duyacaklardır.