Lazerle göz tedavisi

Gözlük veya kontakt lens kullananlar için gözlüksüz bir hayat hayal etmek imkansız gibi görünebilir. Ancak, bunun başka bir yolu yokmu?  cevabı yazımızda..

Manisa BatıGöz’de  geniş bir hasta yelpazesinde güvenli, etkili ve doğru lazer göz ameliyatı sunma çabasındayız. Bunun için en yeni teknolojileri kullanan eğitimli ve deneyimli göz hekimlerinden oluşan bir ekibe sahibiz. Bu tedavi seçeneklerimizle lenslere veya gözlüklere olan bağımlılığınızı ortadan kaldırabiliriz. Lazer göz ameliyatı, birçok kişinini düşündüğünden daha hızlı ve daha kolay, yepyeni bir yaşam kalitesi sağlamıştır.

Elbette, herkesin ihtiyaçı farklıdır ve bu ihtiyaca uygun yaklaşırız. Göz hekimniz lazer göz ameliyatı için uygunluğunuzu değerlendirecek  ve eğer uygunsanız, gözlerinize uygun bir tedavi planı hazırlayacaktır. Aşağıdaki göz kırma kusurlarının her birini tedavi etmeye yönelik farklı lazer göz tedavi yöntemleri sunuyoruz:

Miyop (uzağı görememe)

Uzağı görememe olarak bilinen Miyopi,  gözün en yaygın görülen kırma kusurudur.

Miyop iseniz, yol işaretleri veya otobüs numaraları gibi nesneleri uzaktan görmekte  zorluk çekersiniz. Bununla birlikte, nesnelere yakından bakmakta zorlanmazsınız ve bu nedenle bilgisayar kullanırken veya kitap okurken gözlük kullanma ihtiyacınız olmayacaktır.

Miyopinin diğer belirtileri arasında, spor yaparken veya araba kullanırken, göz yorgunluğu ve baş ağrıları yakınmaları olabilir. Bu yakınmalar lazer göz tedavisi ile giderilebilir.

Peki, miyopiye neden olan şey nedir? Gözünüz olması gerekenden biraz daha uzun olduğunda veya kornea çok eğik ise miyopi olabilirsiniz – çoğu durumda, ikisininde biraz rolü vardır. Miyopi gelişme nedenleri araştırılmaktadır, ancak aile geçmişi bilinen bir risk faktörüdür.

Miyop Hipermetrop Astigmat görme sorunları nasıl oluşur

Hipermetropi (yakını görememe)

Hipermetropi , yakını iyi görememe yaygın görülen diğer bir kırma kusurudur. Miyopinin aksine, hipermetrop insanlar kitap veya bilgisayar ekranları gibi yakındaki nesneleri görmede sorun yaşarlar. Bununla birlikte, genellikle uzak nesneleri görmede herhangi bir sıkıntı yaşatmazlar.

Hipermetrop kişilerin göz ön arka uzunlukları normalden kısadır; bu durumda doğal göz içi merceği uyum yapmak için yeterli çalışmadığı takdirde, görüntünün retinada odaklanmayacağı  anlamına gelir. Bu, gözün net görmede zorlanacağı veya bulanık göreceği anlamına gelir.

Yakındaki nesneleri görmek için odaklanmaya çalışmaktan başka, diğer yaygın belirtiler arasında yakın mesafede çalışırken yorgunluk hissetmek, göz kapaklarını kısmak, göz yorgunluğu ve baş ağrısı gibi belirtiler sayılabilir. Bu sorunlardan muzdarip iseniz, lazer göz ameliyatı da dikkate alınmaya değer bir seçenektir.

Lazer göz ameliyatı çeşitleri

Üç farklı lazer göz cerrahi seçeneği sunuyoruz  :

  • LASIK lazer göz cerrahisi (LASIK link sayfası)
  • LASEK lazer göz cerrahisi (LASEK sayfasına bağlantı)
  • SMILE lazer göz cerrahisi (SMILE sayfasına bağlantı)

Her lazer göz ameliyatı türü hakkında daha fazla bilgi edinmek için yukarıdaki bağlantıları tıklayın.