LASEK ‘göz çizdirme’ ameliyatı

LASEK, lazer göz çizdirme yöntemlerinden birisidir ve gözleri LASiK yöntemine uygun olmayan kişiler için tercih edilebilir. LASEK genellikle gözlük kusuru daha az olan kişiler, korneası ince olan veya kuru göz sorunu olan kişiler için uygundur.

LASEK göz ameliyatı nedir?

LASEK (lazer yardımlı epitelyal keratomileusis) , çoğunlukla gözleri LASIK göz ameliyatı için uygun olmayanlara alternatif bir tedavi olarak kullanılan  lazer göz ameliyatı türüdür. LASIK tedavisinde korneanın üst tabakasında bir flep oluşturulması gerekir. Oysa LASEK tedavisinde korneanın en üst epitel tabakası yerinden gevşetilerek, kesi yapmadan, katlanıp geri döndürülmesini gerektirir. Sonra bir Excimer lazer korneanın yüzeyini yeniden şekillendirmek için kullanılır, böylece gözün kırma kusuru düzeltir.

LASEK ile görsel iyileşme daha yavaş  olabilir ve bir haftaya kadar bandaj kontakt lens takılması gerekebilir. Bu nedenle, çoğunlukla tercih edilen lazer göz tedavisi yöntemi LASiK dir. Tedaviden sonraki birkaç gün boyunca gözde konfor sorunları olabilir. Bununla birlikte, örneğin LASIK tedavisi için korneaları çok ince ya da düz olan herkes LASEK tedavisi için uygundur. Bu nedenle LASEK göz cerrahisi LASEK şansı olmayanlar için mükemmel bir alternatif olabilir.

LASEK göz cerrahisinin avantajları:

 • LASIK tedavisine mükemmel bir alternatiftir
 • Sonuçlar kanıtlanmıştır ve LASEK ile uyumludur
 • Kuru göz olasılığı daha azdır
 • Flep oluşturmaya bağlı komplikasyonları riski düşüktür
 • Sportif faaliyetlere daha erken başlanabilir, çünkü LASIK’te olduğu gibi iyleşmesi beklenecek bir flep yoktur

Manisa BatıGöz’de LASEK göz ameliyatı

Deneyimli göz hekiminiz,   LASEK veya LASIK göz ameliyatına uygunluğunuzu belirlemek için ayrıntılı bir muayene yapacaktır. Tedavinizi ve tedavi sonrası muayenelernizi aynı hekiminiz yapacaktır. Mümkün olan en iyi sonucu almak için her zaman %100 kişiye özel hazırlanan bir plan yapmaktayız.

LASEK göz cerrahisi nasıl uygulanır:

 • Her iki göze de lokal anestetik göz damlaları uygulanır.
 • Korneanın koruyucu dış tabakasına hafif bir etanol çözeltisi uygulanır. Bu tabakanın gevşemesini sağlar. Daha sonra cerrah bu ince epitel tabakasını yan tarafa doğru kaydırır.
 • Korneayı yeniden şekillendirecek olan Excimer lazer göze uygulanır, görme sorununa neden olan refraksiyon kusuru düzeltilir.
 • Gözlere şeffaf, yumuşak kontakt lenslerden ibaret olan bandaj lensler uygulanır. Epitel hücreleri, tekrar korneayı kaplayacak şekilde büyürken bu sayede korunmuş olur.  Gözün iyileşme hızına bağlı olarak bandaj lensler bir hafta içerisinde çıkartılır.

Diğer lazer göz ameliyatı seçenekleri

Manisa BatıGöz’de LASEK göz cerrahisinin yanı sıra aşağıdakileri de içeren diğer lazer göz tedavilerinide sunuyoruz  :

 • LASIK  göz ameliyatı
 • SMILE  göz ameliyatı

Lazer göz ameliyat türleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için yukarıdaki bağlantıları tıklayın. Hangi ‘Lazer ile göz çizdirme’ türünün sizin için en uygun olacağını öğrenmek ve fikir almak isterseniz lütfen 0505 504 9007 numaralı telefondan bizimle iletişime geçin .