Lazer’le gözleri çizdirmek – hakkında duyduğunuz efsaneler

Lazer Göz Cerrahisi hakkında anlatılan çeşitli efsaneler bazı insanların uzak durmasına neden olur. Her yıl uygulanan 100.000 tedavi ile Lazer Göz Cerrahisi dünyanın en popüler elektif tedavisidir. o halde bu efsanelerin bazılarını açıklama zamanıdır

Korku Faktörü

En kötü senaryo bile muhtemelen sandığınız kadar kötü değildir. iyi bir uzman cerrahın elinde ileri teknoloji ve komplikasyon yönetimi teknikleri sayesinde Lazer Göz Cerrahisi sonrasında körlük gelişme riski neredeyse ölçülemeyecek kadar düşüktür. Görmede küçük bir azalma olasılığı bile 1000 de birdir, ve komplikasyonların büyük çoğunluğu düzeltilebilir.

Yan etkiler

Böyle kuru göz ve gece görüş problemleri gibi yan etki riskleri, ameliyat öncesinde bu tip semptomların olma olasılığını araştıran kapsamlı testler ile minimize edilebilir. Çoğu insan Lazer Göz Cerrahisi sonrasında kısa bir süre için kuru göz ve ışıklar etrafında hare görme bildirir, ama bu belirtiler yavaş yavaş kaybolur. RELEX SMILE – BatıGöz’de uyguladığımız yeni bir prosedür, – Lazer Göz Cerrahisinin yeni versiyonu – tamamen ‘flep-siz’ bir yöntem, enfeksiyon ve ameliyat sonrası kuru göz riski geleneksel lazer göz ameliyatından (LASIK) daha da düşüktür.

Lazer Göz Cerrahisi Maliyeti

Bazı klinikler, hastaların küçük bir yüzdesi için geçerli olan, sadece bir gözü fiyatı ile  (komplikasyonları en aza indirmek için gerekli ileri teknoloji gibi) ‘ekstraları’ kapsamayan reklamlar yapmaya çalışmaktadırlar.  Özetle söylemek gerekirse Lazer Göz Cerrahisi daha ucuza mal oluyorsa, bunun nedenini sormak gerekir? daha ucuz hale getirmek için nelerden kesinti yapılıyor. Bu gözlerinizin emniyet ve sağlığını ararken  piyasaya çıkmak anlamına gelir. Seçtiğiniz kliniğin maliyetlerinizi yönetmenize yardımcı olmak için bir finansman hizmeti sunuyor olması artı bir avantaj olabilir. Ayrıca, artık gerek duymayacağınız gözlük veya kontakt lenslerinize şimdiye kadar yaptığınız harcamaları bir düşünün.

 

Algılanan rahatsılık

Lazer göz ameliyatı tatil planlarınızı kesintiye uğratırmı? Sizi karşılayabileceğinizden daha uzun süre işten alıkoyarmı? Bir uzmanlaşmış bir klinikde, ameliyat öncesi değerlendirmesinin yapılabimesi için, amliyat gününden ayrı bir gün, yaklaşık üç saat geçirmeniz gerekir. Bu süre tam bir göz sağlığı muayenesi için gözbebeklerinin tam olarak genişletilmesiylede alakalıdır. Uzun bir muayene süreci olmakla birlikte en güvenli ve en iyi görsel sonuçların elde edilmesi için katlanılması gereken küçük bir bedel. LASIK veya RELEX SMILE Ameliyatından sonraki süreyi dinlenerek geçirmenizi öneririz, ama insanların büyük çoğunluğu ertesi gün hekiminin yapacağı kontrol muayenesi sonrasında işe gidebilirler.

Tüm iyi Lazer Göz Cerrahisi klinikleri tarama muayeneleri sunarlar, bu yüzden sorularınıza cevap bulmak zaman ayırmak dışında kaybedecek hiçbir şey yoktur. Ve, çok küçük bir ihtimalle uygunsuz bulmanız durumunda, en azından her şey öğrenmiş olmanın verdiği huzur ile çalışmaya devam edebilirsiniz!

Manisa BatıGöz den muayene randevunuzu şu anda alabilirsiniz!