Manisa Katarakt tedavi merkezi

Manisa BatıGöz merkezinde, en ileri teknikleri ve teknolojiyi kullanarak mükemmel cerrahi ile mümkün olan en iyi sonuçları vermeye kararlıyız. Dr ilker Biçer ve Manisa BatıGöz de deneyimli ekibi binlerce katarakt cerrahisi gerçekleştirmiş bulunmaktadır. Katarakt ameliyatlarımız olağanüstü hasta odaklı ve kişinin görsel ihtiyaçlarına dikkat gösterilmesi üzerine kurulmuştur, Tedavimiz her adımda size odaklanacaktır.

katarakt nedir
Katarakt nedir? Katarakt Göz içerisindeki doğal merceğin bulanıklaşmasıdır

Katarakt nedir? 

Katarakt, gözün içinde yaşanan doğal bir yaşlanma sürecidir. Gözünüzün içerisindeki doğal lensin kademeli olarak bulanıklaşması, görme keskinliğinin giderek azalması ile sonuçlanır. Bir fotoğraf makinesine çok benzer şekilde, retina üzerinde görüntülerin düzgün biçimde odaklaması için saydam bir merceğe ihtiyaç vardır. Kataraktda, lens şeffaflığı azalarak, bulanıklaşır veya matlaşır.

Kataraktların bazı semptomları nelerdir?

Bir kataraktın erken evrelerinde bulgular o kadar hafif olabilir ki, görüşünüzün azaldığını bile fark etmeyebilirsiniz. Bununla birlikte, katarakt ilerledikçe, sonunda aşağıdaki semptomlardan bir veya daha fazlasıyla karşılaşırsınız:

Görme bulanıklığı

Geceleri ışıklar etrafında harelenme

Tek gözle çift görme

Gece görüşde zayıflama

Renklerin solması veya sararması

Gözlük veya kontak lens reçetelerinin sık sık değişmesi