Sarı Nokta Hastalığı için EyeMax Mono, Sarı Nokta lensi

EyeMax Mono – Sarı Nokta Lensi nedir?

Eyemax mono Sarı nokta hastalığı olanlar için geliştirilmiş bir lensdir. Sarı nokta retinanın bir parçasıdır ve görme alanının merkezinde yer alır. Sarı nokta hastalığının en önemli nedeni yaşa bağlı makula dejenerasyonudur (YBMD). Hastalık merkezi görmenin bozulmasına ve kaybına neden olur. Kişi okumakta ve kişilerin yüzlerini seçmekte zorlanmaya başlar.

Avantajları nelerdir?

Sarı nokta hastalığının seyri ve derecesi hastadan hastaya önemli farklılık gösterebilir. Bu nedenle hangi hastaların cerrahiden yarar göreceğini öngörmek önemlidir. Eyemax öncelikle uzak görüş ve okuma yeteneğini geliştirmek için tasarlanmıştır. Görmeyi tamamen eski haline getirmeyecek ve görme alanın merkezinde hasara yol açan hastalığın ilerlemesini durduramayacaktır. Bununla birlikte, retinadaki ilerleyici hasarın etkilerini en aza indirecek ve sarı noktanın elde edebileceği en iyi görüşü sağlayacaktır.

Eyemax lensi uygulanan bazı hastalar, standart görme eşelinde 5 satır daha fazla görme iyileşmesi yakaladılar. Görme artışı hastaların gözleri arasındaki farklılıklardan ötürü bazı kişilerde daha fazla, bazılarında ise daha düşüktür. Eyemax lensinin etkisi basit bir büyüteç etkisinini dışında Görüntüyü hasarlı retinanın dışına sağlıklı kısımda netleştirmesine dayanır.

Ameliyat nasıl gerçekleştirilir?

Ameliyat, standart katarakt ameliyatı ile aynı sürede gerçekleştirilir – yaklaşık 5-10 dakika. Komplikasyonları standart bir katarakt ameliyatından daha fazla değildir.

Kimler için uygundur

Kuru tip maküla dejenerasansı

İlerleme göstermeyen yaş tip maküla dejenerasansı

Kalıtsal Retina Hastalıkları Stargardt hastalığı , Best distrofi

İleri derecede dejeneratif miyopi

Makula deliği (Makuler Hol)

Eyemax sarı nokta lensine uygunluk her bir vaka için ayrı ayrı ele alınır. Kliniğimizde Eyemax implantasyonunun olası risklerini ve faydalarını ve uygun bir aday olup olmadığınızı sizinle masaya yatıracağız. İlk adım, muayenenizi planlamaktır, böylece özel ihtiyaçlarınız için en iyi seçenekleri belirleyebiliriz.